Na první pohled se může zdát, že astronomická činnost pro veřejnost se soustřeďuje pouze na období školního roku a o letních prázdninách si pracovníci H+P Plzeň vybírají svoji dovolenou. Ve skutečnosti tomu zdaleka tak není.
Byla tu celá řada jiných aktivit. Tou největší zůstává Letní astronomické praktikum – Expedice, které trvá skoro čtrnáct dní. Koná se již dlouhá léta a navazuje na celoroční práci astronomických kroužků. Další pravidelnou činností bývá několikadenní exkurze. V minulých letech byla zacílena na různá astronomická pracoviště a astronomické objekty v jednotlivých krajích nejen u nás, ale i v cizině. V letošním roce se putování odehrálo v oblasti severních Čech a obsahově navazovalo na činnost Kurzu základů geologie a paleontologie.
Nebyla přerušena ani přednášková činnost. Přednášky zazněly například na letním dětském táboře v Kladrubech, v informačním centru Šumavy v Kašperských Horách a na Rokytě u Modravy, v Manětíně a v Klatovech. Pokud dovolilo počasí, probíhalo v těchto místech zároveň i pozorování. Jednak denní, kde hlavním objektem byla fotosféra a chromosféra Slunce, jednak i večerní, kde dominoval Měsíc, planety Venuše a Saturn, případně výraznější objekty vzdáleného vesmíru. Pozorování pro veřejnost samozřejmě běželo i na různých stanovištích v Plzni.
Zbývající volný čas byl kromě obvyklých pracovních úkolů věnován přípravě výuky v novém školním roce a podzimních akcí pro veřejnost.